Κυριακή 28 Νοεμβρίου 2010

Η 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΗΣ Α2 ΑΝΤΡΩΝ

Παναχαϊκή - Νίκη Αιγινίου 3-0 (25-21, 25-13, 25-22)

Σχετικά άνετη επικράτηση με 3-0 σετ πέτυχε η Παναχαϊκή επί της Νίκης Αιγινίου στην Πάτρα. Η ομάδα του Άρη Αγγελόπουλου που είχε την συμπαράσταση περίπου 50 οπαδών της είχε την πρωτοπορία στο σκορ σχεδόν σε

Στη φωτογραφία η ομάδα της Παναχαικής.

όλα τα σετ, ενώ είναι χαρακτηριστικό ότι έφτασε στο 2-0 με τη Νίκη να αποσπά μόλις 13 πόντους στο δεύτερο σετ.

Παναχαϊκή (Αγγελόπουλος Άρης): Αγγελόπουλος, Ρίβας, Μ. Ρουμελιώτης, Πεφάνης, Κοβάτσεφ, Βλαχοστάθης, Κόζης (λ.), Πολυχρονόπουλος, Μαυρομάτης.

Νίκη Αιγινίου (Παπαδόπουλος Αντώνης): Κρασνιέφσκι, Αναστασιάδης Ράπτης, Θολιώτης, Φίνος, Γάτσης, Τσιουμπλής (λ.), Μωυσίδης, Γεωργόπουλος Β.

ΑΕΚ - Κόροιβος 2-3 (22-25, 25-22, 25-21, 19-25, 12-15)

Πρώτη νίκη και μάλιστα εκτός έδρας, έστω και με «δίποντο», για τον Κόροιβο που έκανε το «διπλό» απέναντι στην ΑΕΚ, υποχρεώνοντάς την στην τρίτη της ήττα. Η ομάδα της Αμαλιάδας επικράτησε με 3-2 σετ (25-22, 22-25, 21-25, 25-19, 15-12), ανατρέποντας το προβάδισμα (2-1 σετ) που είχαν πάρει οι γηπεδούχοι, οι οποίοι είχαν και τη συμπαράσταση 200 και πλέον οπαδών τους.

ΑΕΚ (Παναγιώτης Λακασάς): Παπαβασιλείου, Τσακπίνης, Παυλόπουλος, Πανδής, Χανδρινός, Μπουγάς, Πελτέκης (λ), Παγιάν, Γιουβανάκογλου, Μεσαλάς, Καπίρης, Χατζηπροδρόμου

Κόροιβος Αμαλιάδης (Ανδρέας Γκρουμούσας): Αριστόπουλος, Ασημακόπουλος, Καραγκιόζης, Αλεξίου, Αναστασίου, Θανασούλας, Αχιλλεόπουλος (λ), Μεντένιτσα, Παναγιωταράς Σ., Παναγιωταράς Φ., Λυκούρεσης

Οδυσσέας Αμαρουσίου - Παμβοχαϊκός 1-3 (25-19, 20-25, 17-25, 16-25)

Από νίκη σε νίκη πάει ο Παμβοχαϊκός που πέρασε με «διπλό» και από το Μαρούσι, επικρατώντας του τοπικού Οδυσσέα με 3-1 σετ (19-25, 25-20, 25-17, 25-16). Δεύτερη ήττα για τους γηπεδούχους, που παρότι προηγήθηκαν με 1-0 σετ, δεν άντεξαν στη συνέχεια.

Οδυσσέας Αμαρουσίου (Μάρκος Κωβαίος): Κρέτσης, Κούνας Χριστοδούλου, Μανιόπουλος, Δημητρίου, Παπαδόπουλος Στ., Αραμπατζής (λ), Ηλιόπουλος Χρ., Τσούμας, Χριστοφοράκης

Παμβοχαϊκός (Νίκος Ζαλμάς) : Μπεκιάρης, Σπηλιοτόπουλος, Στιβαχτής, Κατσανεβάκης, Βαρδής, Παπαθωμόπουλος, Κούλας (λ), Μιχαήλογλου (λ), Μπάκας, Μαρτίνεζ, Ηλιόπουλος

Νέα Μουδανιά - Μίλων 1-3 (21-25, 25-20, 23-25, 23-25)

Έστω και αν πήγε στα Μουδανιά χωρίς τους Γκιούρδα και Χατζηαντωνίου, ο Μίλωνας κατάφερε να φύγει νικητής από τα Μουδανιά. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στα σετ, ισοφαρίστηκαν από τους γηπεδούχους σε 1-1, ενώ το 3ο και το 4ο σετ κρίθηκε στον πόντο.

Νέα Μουδανιά (Γιώργος Μητούσης): Καλαϊτζής, Βέλο, Δανάς, Αποστόλου, Τσιάρας, Ίλιτς, Πάντσιος (λ), Καραϊσαρλίδης, Ροδοβίτης, Κατσιαφλάκας, Μωρές.

Μίλων (Χρήστος Ντόζης): Δελημπρίμης, Πανούσος, Παπαθανασίου, Πούλης, Κεχράς, Σαμαράς, Δαρίδης, (λ), Λάιος, Κελεπούρης, Ιωακειμίδης.

ΣΠΑ Καρδίτσας - Μεταμόρφωση 1-3 (23-25, 25-18, 22-25, 24-26)

Μεγάλη νίκη πέτυχε η Μεταμόρφωση με 3-1 επί του ΣΠΑΚ. Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν έτσι την ανοδική πορεία τους, αφού μετά τον θρίαμβο επί της Παναχαϊκής, έφυγαν με τους τρεις βαθμούς και από την Καρδίτσα. Η Μεταμόρφωση προηγήθηκε στα σετ, στη συνέχεια ισοφαρίστηκε, αλλά στο 3ο και το 4ο σετ ήταν πιο ψύχραιμη στους καθοριστικούς πόντους και έτσι πανηγύρισε το «διπλό».

ΣΠΑΚ (Ρόνζι Λορέντζο): Κολτσιάκης, Χήρας, Αλεξίου Φ. Μέινβιλ, Γκάνας, Νεδιλάκης, Ρούσσος (λ), Τσοπανόγλου (λ), Τσολάκος, Γιαννούσας, Ρεζκ, Αλεξίου Α.,

Μεταμόρφωση (Κουμουνδούρος): Κουμουνδούρος, Αλεξανδρόπουλος, Αλεξόπουλος, Καπετανόπουλος, Λένας, Νάστας, Χατζηκάλφας (λ), Παλαιολόγος, Νικητάκης, Φιλιππαίος, Φραγκιαδάκης.

Φοίνικας Σύρου - Γαλαξίας (Τρίτη 30/11, 17:30)

Θυμίζουμε ότι αναβλήθηκε η προγραμματισμένη αναμέτρηση Φοίνικας Σύρου - Γαλαξίας, λόγω αδυναμίας μετακίνησης των ορισμένων διαιτητών στη Σύρο εξαιτίας της απεργίας των ναυτεργατών και απουσίας αεροπορικών εισιτηρίων.

Έτσι, ο αγώνας που ήταν να γίνει το Σάββατο (26/11, 18:00) μετατέθηκε για την Τρίτη (30/11) και ώρα 17:30 στο «Δ’ Βικέλας» Β’

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

ΑΦΡΟΔΙΤΗ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 0-3 ΓΙΑ ΤΟΝ 1ο ΓΥΡΟ ΚΥΠΕΛΟΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΕΣΠΕΔΑ

Επιτυχημένο ξεκίνημα για το γυναικείο μας τμήμα στον 1ο γύρο του κύπελου ΕΣΠΕΔΑ. Σε εκτός έδρας αγώνα, ο οποίος όμως διεξήχθη στο '...