Πέμπτη 4 Νοεμβρίου 2010

ΧΑΛΑΡΑ, ΧΑΛΑΡΑ ΚΙ ΑΛΛΗ ΗΤΤΑ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ

Δεύτερη ήττα στη 2η αγωνιστική με 3-0, υπέστη το γυναικείο μας τμήμα στον εκτός έδρας αγώνα μας με το ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ.
Και αν αυτό το αποτέλεσμα φαίνεται για κάποιους φυσιολογικότατο, λόγω των στόχων των δύο ομάδων, μόνο έτσι δεν ήταν. Η ομάδα μας, είχε χθες τη μεγάλη ευκαιρία να αποδράσει με τη νίκη από την Ηλιούπολη, καθώς βρήκε τη γηπεδούχο ομάδα σε πολύ άσχημη κατάσταση, αλλά η χαλαρότητα, η μη αγωνιστικότητα και η ηττοπάθεια που επέδειξαν οι αθλήτριες μας, δε μας επέτρεψαν να διεκδικήσουμε κάτι καλύτερο.
Στο 1ο σετ, καταφέραμε να ανατρέψουμε μια διαφορά 4 πόντων, να μειώσουμε 23-22, αλλά μέχρι εκεί, αφού πάλι με κάποια λάθη σε κρίσιμο σημείο παραδώσαμε το σετ στην Ηλιούπολη.
Από τις 21:35 μέχρι 21:52 (17 λεπτά), όσο διήρκεσε το 2ο σετ, η ομάδα μας πήγε βόλτα στον προαύλιο χώρο του γυμναστήριου και επιτρέψαμε την Ηλιούπολη να αγωνιστεί μόνη της και να το κερδίσει με 25-08.
Στις 21:55 επιστρέψαμε στο κλειστό, αλλά και πάλι δε φάνηκε η διάθεση μας για την κατάκτηση της νίκης.
Τέλος πάντων, απ΄ ότι φαίνεται η κατηγορία φέτος ποιοτικά  είναι κατά πολύ χειρότερη από την περσινή και μας δίνεται η χρυσή ευκαιρία να το εκμεταλλευτούμε και να σώσουμε την κατηγορία εύκολα και νωρίς. Αρκεί να καταλάβουμε τις δυνατότητες αυτής την ομάδας.
Ωραίο χαρακτηριστικό του αγώνα, η προσέλευση αρκετών φίλων νεαρής ηλικίας της Ηλιούπολης, οι οποίοι μάλλον ήρθαν σε συνέχεια του ποδοσφαιρικού αγώνα της ομάδας τους με τον Ολυμπιακό και ενίσχυσαν την τοπική ομάδα με πολύ κόσμιο τρόπο, δίνοντας στον αγώνα μια νότα που δεν έχουμε συνηθίσει.
Τα σετς ήταν: 25-23, 25-08, 25-17.
Άριστη η διαιτησία του κ. Κατσούλη. Η δεύτερη κα. Καντλή με δύο λάθη σε βάρος μας.
ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ: Βλάχου, Στρατίκη, Χονδρού, Οβσιανίκοβα, Κώτσου, Πατσιαβούδη, Φράγκου - Φραγκάκη (λ), Αναστασοπούλου, Λαζαρίδου, Βουλγαράκη, Μπούτσικα.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 0-3 ΓΙΑ ΤΟΝ 1ο ΓΥΡΟ ΚΥΠΕΛΟΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΕΣΠΕΔΑ

Επιτυχημένο ξεκίνημα για το γυναικείο μας τμήμα στον 1ο γύρο του κύπελου ΕΣΠΕΔΑ. Σε εκτός έδρας αγώνα, ο οποίος όμως διεξήχθη στο '...